Nie bądź pierdoła!Jan 12,1-11

Czytam to Słowo z dzisiaj, na początku Wielkiego Tygodnia, i jedno zdanie mi łazi po głowie: „weź się, Krzychu, nie zajmuj teraz pierdołami”. Myślę, że Słowo daje dzisiaj dobry plan działania na Tydzień, żeby był on rzeczywiście Wielki: trzeba skupić się na Jezusie.

Można te najbliższe dni przeżyć na dwa sposoby.

Pierwszy to sposób Judasza.

Judasz skupia się na pierdołach. Ma obok Jezusa, swego Mistrza, a myśli o kasie. O tym, że tyle kasy poszło w stopy Jezusa. Wyczytałem w komentarzach, że na nasze to by było około 18 000 złotych. Każdy z nas by się pewnie oburzył… Judasz nie widzi Jezusa, mimo, że ma Go obok. Widzi tylko swoje interesy. Postawę Judasza w czasie przedwielkanocnym mam wtedy, kiedy bardziej interesuję się tym, czy firanki wyprane, niż tym, że Bogu palma na moim punkcie (z miłości) odbiła. Kiedy robię sobie z Jezusa jaja, czyniąc z poświęcenia jaj w koszyku sedno Świąt.

A Jezus na krzyżu nie myślał o święconce. Myślał o Tobie.

A drugi sposób to sposób Marii.

Ona całkowicie sfokusowała się na Jezusie. Może miała bajzel w chałupie. Może gary niepomyte. Ale ważny był tylko On. Czuła, że to ważne. Że zaraz Jej Przyjaciel pójdzie na ring walczyć o ludzkie serca. I chciała być blisko. Nie leciała ze święconką. Leciała z sercem.

Proszę, nie bądź pierdoła w te Święta. Nie czyń pozorów. Albo Jezus albo nie. Alboś chrześcijanin, alboś ciapa.

Jezus chce Cię spotkać w tym Wielkim Tygodniu. Chce Cię podnieść, byś był, była Wielki, Wielka.

+


Komentarze

  1. Sama prawda... Aż coś mi się robi jak słyszę biadolenie, że święta idą, tyle roboty, okna jeszcze nie umyte, w szafkach nie posprzątane, a co jeszcze trzeba upiec, kupić... i tak można długo... Ludzie dzisiaj tak często zapominają o tym, że wielki tydzień zaczyna się w Niedzielę Palmową, że wypadałoby z dzieckiem poczytać Biblie, opowiedzieć mu o tym co się wydarzyło, a nie mówić o świętach w kategoriach będzie ekstra, pomalujemy jajka i przyjdzie zajączek :(

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty